środa, 11 maja 2011

ALBA- KONCERT FLAMENCO ALBERTO LUCENY

NSTYTUCJA KULTURY WROCŁAW 2016 WRAZ Z FUNDACIÓN CÓRDOBA CIUDAD CULTURAL ORGANIZUJE W DNIACH 11-12.05.2011 IMPREZĘ ARTYSTYCZNĄ POD NAZWĄ ALBA. PRZEDSIĘWZIĘCIE TO MA NA CELU UMOCNIENIE WIĘZI WSPÓŁPRACY KULTURALNEJ POMIĘDZY WROCŁAWIEM I KORDOBĄ – MIASTAMI UBIEGAJĄCYMI SIĘ ZASZCZYTNY TYTUŁ EUROPEJSKIEJ STOLICY KULTURY W 2016 ROKU.ALBA to dwudniowa impreza flamenco mająca na celu kulturalne zbliżenie Polski i Hiszpanii. Podczas dwudniowego pobytu we Wrocławiu gitarzysta Alberto Lucena wraz z zespołem w składzie Raúl Alcantara El Troya i Mariano Romero (śpiew) oraz María José Obregón i Yolanda Osuna (taniec) zaproszą wrocławian do aktywnego uczestnictwa w kulturze flamenco.

11.05.2011 o godz. 17.30 w „Centrum Flamenco” Szkole Tańca Katarzyny Radułowicz(ul. Braniborska 2/10) odbędzie się bezpłatny warsztat tańca flamenco prowadzony przez artystów z Hiszpanii.

12.05.2011 o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej CK Agora (ul. Serbska 5a) Alberto Lucena wraz z zespołem koncertem ALBA zaprezentuje wrocławskiej publiczności nowe trendy pieśni i tańca flamenco.

Udział w obu wydarzeniach jest otwarty i bezpłatny.

Alberto Lucena (ur. 1972 w Kordobie) jest absolwentem Conservatorio Superior de Música de Córdoba (Wyższej Szkoły Muzycznej w Kordobie). Karierę zawodową rozpoczął jako artysta akompaniujący widowiskom tanecznym, jako solista zadebiutował przedstawieniem Alba w 2008 roku podczas Festival de la Guitarra de Córdoba (Festiwalu Gitarowego w Kordobie). Od 1990 roku koncertował w Niemczech, Szwajcarii, Japonii i Finlandii. W 1998 zdobył prestiżową nagrodę w Concurso Nacional de Arte Flamenco de Córdoba (Narodowym Konkursie Sztuki Flamenco w Kordobie). Od 2008 roku Alberto Lucena uczestniczy w „La Noche Blanca del Flamenco” w Kordobie.

http://albertolucena.com/

Brak komentarzy: