środa, 24 marca 2010

NUEVO BALLET ESPAŃOL

Ubiegłoroczny występ jednych z najpopularniejszych w Hiszpanii tancerzy flamenco tak bardzo spodobał sioę szerokiej publiczności, że postanowiono znów zaprosić do Polski NUEVO BALLET ESPAŃOL. Tym razem zaprezentują swój najnowszy projekt Cambio de Tercio, który został przez krytyków uznany za najlepsze show flamenco ostatnich lat. Zespół jest zdobywcą takich nagród jak Best Spanish and Flamenco Dance Company, Best Outstanding Dancer, czy Best Performer.

Założycielami nowoczesnego hiszpańskiego baletu, są Angel Rojas i Carlos Rodriguez. W swoich przedsięwzięciach w ciekawy sposób łączą taniec flamenco z tańcem i muzyką nowoczesną.


Cyt:

Tym razem do Polski NUEVO BALLET ESPAŃOL przyjedzie z najnowszym projektem Cambio de Tercio, który został okrzyknięty przez krytyków najlepszym w historii istnienia baletu. Spektakl po raz kolejny ukazuje unikalny styl, piękną choreografię, pełną pasji i zróżnicowanych emocji, czystość, intensywność i magię flamenco, jaką tylko można wprowadzić na scenę. Rojas i Rodriguez w towarzystwie pięknych tancerek dzięki improwizacji kreują jedyne w swoim rodzaju niepowtarzalne momenty. Całości dopełni dźwięk gitar połączonych z fletem, wiolonczelą, skrzypcami, które tworzą nowoczesne i dynamiczne brzmienie. Zaskakująca w tym projekcie jest interakcja muzyków z tancerzami, którzy aktywnie uczestniczą w spektaklu, dzięki czemu staje się on bardziej energiczny i zaskakujący.Każdy z artystów specjalizuje się w innej odmianie flamenco, co prezentują w zachwycających solowych partiach, indywidualnych interpretacjach tego pięknego tańca. Podczas scen zbiorowych tworzą natomiast prawdziwą jedność, jedność pełną emocji, która skryta i tajemnicza potrafi nagle wybuchnąć z ogromną siłą, zalewając publiczność miłością, gniewem, czy wielką radością.

„Rytualny taniec ognia i wody, pełen dumy i dzikości, wyrażający szaleństwo i pragnienie. Flamenco…”
F. Garcia Lorka

18 kwietnia 2010 , Warszawa, Sala Kongresowa
19 kwietnia 2010, Zabrze, DMiT
20 kwietnia 2010, Wrocław, Teatr Polski

Brak komentarzy: